4. ročník

Hoci je oficiálne otvorenie festivalu stanovené na dnešný deň 17. septembra na l9. hod., kedy začína predstavením zvolenského divadla Šofér slečny Daisy maratón predstavení amatérskych i profesionálnych súborov, už 12. septembra sa v rámci vzdelávacieho projektu 
NOVÉ INŠPIRÁCIE, určeného  pre záujemcov o štúdium herectva, dramaturgie a divadelnej vedy, začal festival pre trinásť mladých ľudí vo veku od 16 do 26 rokov z celého Slovenska. Tí môžu získať potrebné impulzy v troch tvorivých dielňach – hereckej (lektor: Boris Kováč, absolvent odboru herectva na Divadelnej fakulte Akadémie umení v Banskej Bystrici), dramaturgickej (lektor: Martin Geišberg, absolvent dramaturgie VŠMU) a kritickej (lektorka: Soňa Smolková, absolventka divadelnej vedy VŠMU).  Toto podujatie pripravilo SOS v spolupráci grantového programu Hľadá sa dobrý nápad Konta Orange. "Workshopisti" sa s výsledkami svojej práce predstavia v breznianskej synagóge 19. septembra o 21. hod.

V programovej ponuke si môžu diváci vybrať predstavenia detských divadelných súborov, inscenácie dospelých, hrajúcich pre deti, zaujímavé divadelné kusy slovenských neprofesionálnych divadiel a zahraničných hostí zo Srbska a Čiech, ale aj predstavenia slovenských profesionálnych telies - hru Zlomatka Divadla Astorka-Korzo ´90 a hru Šofér slečny Daisy Divadla J.G. Tajovského. Okrem verejných predstavení bude časť z nich organizovaná pre základné a stredné školy v regióne. Festivalovými scénami budú v Brezne sála Mestského domu kultúry, synagóga, Námestie gen. M.R. Štefánika a divadelný stan na terase Hostinca pod bránou. Viacero inscenácií bude aj v obciach regiónu - v Čiernom Balogu, Podbrezovej, Pohronskej Polhore, Polomke, Závadke, Medzibrode, Slovenskej Ľupči a v Hronci na prehliadke Hrončianske ochotnícke dni, ktorá sa ako súčasť Divadelnej chalupky uskutoční vo štvrtok a v piatok.

Okrem divadelných predstavení sú na programe festivalu aj hudobné koncerty, prehliadka country, bluegrassovej, folkovej a trampskej hudby Strunobranie.

Počas celého festivalu si budú môcť návštevníci pozrieť vo foyeri Mestského domu kultúry v Brezne výstavu Filipa Lašuta Divadelná fotografia
fotogaléria   TU

niečo o chalupke aj    TU