XI. ročník - inšpiratívny divadelný festival Divadelná chalúpka 2015 

 
 

 program

16.9.2015 Streda
      MsDK Brezno 19,oo hod.                            AU BB „MALÝ PRINC“
      Stodola Brezno 21,3o hod.                          DSJCH Brezno „KOVÁČI“ 

17.9.2015 Štvrtok
     MsDK Brezno 19,oo hod.                             Divadlo Commedia Poprad
                                                                          „ZÁPISKY DôSTOJNíKA ČERVENEJ ARMÁDY“
     Synagóga Brezno 21,45 hod.                      ŠKDK TO „CESTA OKOLO SVETA ...“

18.9.2015 Piatok
     MsDK Brezno 19,oo hod.                             Slovenské komorné divadlo Martin „narodnycintorin.sk“
     MsDK Hriňová 19,oo hod.                            Divadlo Commedia Poprad
                                                                          „ZÁPISKY DôSTOJNíKA ČERVENEJ ARMÁDY“

19.8.2015 Sobota
     MsDK Hriňová 18,oo hod.                             DSJCH Brezno „KOVÁČI“
 

Na otvorení Divadelnej Chalupky získal potlesk nielen príbeh o malom princovi, ale aj čierna ovečka

Od 16. do 18. septembra to v Brezne žilo divadlom.

BREZNO. V stredu poobede hercov z divadelných súborov privítal na radnici primátor Tomáš Abel. Vo večerných hodinách sa už celkom slušne zaplnila sála Mestského domu kultúry, v ktorej si milovníci divadla nenechali ujsť úvod 11. ročníka festivalu, ako aj prvé predstavenie Malý princ v podaní študentov z Fakulty dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici.
Pozvaným hosťom a divákom sa prihovoril primátor, ktorý zdôraznil, že mesto s radosťou podporuje podujatia takéhoto typu. „Brezno má bohatú tradíciu cez osobnosti slovenského kultúrneho a spoločenského života. Je veľmi dôležité, aby ich robili ľudia, ktorí majú vzťah a lásku k umeniu, k divadlu. Ďakujem Stredoslovenskému osvetovému stredisku v Banskej Bystrici v zastúpení riaditeľkou, Divadelnému súboru Jána Chalupku, ktorý je srdcom tohto podujatia, ako aj Strednej odbornej škole techniky a služieb, pretože tento rok na odohranie predstavení poskytla náhradné priestory namiesto synagógy. Ako už viete, snažíme sa ju prerobiť a vytvoriť vynovený kultúrny stánok pre Brezňanov, pre širokú verejnosť.“ Tomáš Abel všetkým poprial veľa umeleckých zážitkov a tri krásne dni plné divadla. Organizátorom priniesol aj sladké prekvapenie – tortu v podobe čiernej ovečky, ktorá je symbolom Divadelnej Chalupky. Potešil tak nielen usporiadateľov, ale príjemne to ocenilo aj publikum.
Diváci svedčia o tom, že o divadlo je stále záujem
Festival zvončekom slávnostne otvoril krstný otec 11. ročníka profesor Ľubomíra Majera a riaditeľka Stredoslovenského osvetového strediska Mária Palúchová, ktorá zároveň prezradila tajomstvo loga Divadelnej Chalupky. „Aj keď sa čierna ovca nevyskytuje, dali sme ju do loga preto, že divadlo má ťažký život. Ale vidíme, a aj v Brezne nás o tom presviedčate, že o divadlo je stále záujem. Sme šťastní, že môžeme odzvoniť už 11. ročník.“
Predstavenie o Malom princovi s podtitulom Príbeh pilota už mohol začať a treba dodať, že herci podali skvelé výkony. Tvorcovia inscenácie pod režijnou taktovkou Janky Ovšonkovej sa rozhodli osloviť čo najširšie publikum – od malých detí až po starých rodičov, a veru sa im to podarilo, diváci ich odmenili neutíchajúcim potleskom.
Trojdňový program Divadelnej Chalupky skončil v piatok 18. septembra a bol skutočne bohatý na množstvo inšpiratívnych predstavení v podaní popredných neprofesionálnych súborov z celého Slovenska, zahraničných hostí, detských divadelných súborov a divadiel mladých. Hlavným hosťom bolo Slovenské komorné divadlo v Martine s inscenáciou pod názvom www.narodnycintorin.sk – 1. časť.

( Vydané 19. 9. 2015 o 21:18 Autor: Monika Dolňanová Článok v bystrica sme.sk )

Chalupka objektívom Miroslava Zaťka 


Organizátori :

      Technické služby mesta Brezno

Reklamní partneri :
               RB TRADE SLOVAKIA s.r.o. ,     Jomar agentúra ,                                                                                                               URPINER- výnimočné slovenské pivoMediálni partneri :
  

      RegonPRESS BYSTRICKO BREZNIANSKO , RegionPRESS ZVOLENSKO DETVIANSKO-KRUPINSKO